Beh na Zniev odštartuje v júni svoj jubilejný 20. ročník

Všetci z vás, čo máte radi šport a konkrétne beh – zbystrite pozornosť. Už 5. júna 2016 sa môžete tešiť na známe a obľúbené regionálne športové podujatie Beh na Zniev, ktoré sa bude konať v Kláštore pod Znievom v areáli bývalého gymnázia.

Ak patríte medzi rekreačných bežcov, ktorí hľadajú strávenie pekného dopoludnia v príjemnom prostredí a v dobrej atmosfére spojeného so športovým zážitkom, toto podujatie je určite práve pre vás. Prihlásiť sa však môžu aj profesionáli. Na 20. ročníku sa organizátori dohodli na spolupráci so Slovenským atletickým zväzom a členovia Slovenského atletického zväzu sa budú uchádzať o majstrovské tituly Slovenska. „Tento rok tu prebehnú majstrovstvá Slovenska a zároveň aj kvalifikácia na majstrovstvá Európy juniorov,“ prezrádza Peter Paulíny, organizátor podujatia. Myšlienka organizovania tejto športovej akcie však ostáva nezmenená. Mnoho pretekárov behá pre radosť a motiváciu urobiť pre seba niečo zdravé. To je aj hlavným cieľom organizátorov, aby sa aj naďalej vytvárala a udržiavala komunita ľudí s rovnakými záujmami.

Počas každého ročníka sa organizátori snažia preteky bežcom spríjemniť natoľko, aby si ich užili v príjemnej športovej atmosfére a nepokazilo im ich ani nepriaznivé počasie. „Pretekári dostávajú rôzne darčeky, jedlo, zabezpečujeme aj pitný režim. V prípade horšieho počasia staviame stany, aby sa mali bežci kde prezliecť,“ vysvetľuje organizátor. Trať nie je veľmi náročná, takže odbehnúť si ju môže prísť ktokoľvek. Základom pretekov vždy bola historická časť obce, ktorá sa zachovala dodnes. Štartuje sa pri budove bývalého katolíckeho gymnázia a beží sa cez lúky, polia, chodník okolo Kalvárie, cez areál kostola stojacom na vrchu nad obcou a vrchom na Zniev.

Bežecké kategórie sú prispôsobené jednotlivým vekovým oblastiam, takže pretekať môže aj človek vo vyššom veku. „Vidieť vybehnúť 70 alebo 80 ročných ľudí, to dodáva ostatným obrovskú motiváciu. Kategórie triedime tak, aby mali aj starší ľudia šancu zažiariť a vystúpiť na stupienok víťazov, pretože si to naozaj zaslúžia,“ dodáva Peter Paulíny. V hlavnej kategórii zaznamenali organizátori v minulých ročníkoch rekord 170 – 180 registrovaných a 150 detí. Celková dĺžka trate je 5 650 m a prevýšenie dosahuje 475 m. Trate pre deti sú prispôsobené veku, beží sa od 50 do 2 600 m.


Partneri

RaidLight
Sport 2000
Laken
Northfinder
Probugas
Kari
Slovenský atletický zväz
Žilinský samosprávny kraj
Vitar
Kláštorná Kalcia
Nissan
Salomon

Pridajte sa k nám

Podporte nás na sociálnych sieťach a sledujte naše novinky.

Máte dobrý nápad?

Napíšte nášmu organizačnému tímu!